A Népliget felelős megújítása és visszakapcsolása a városlakók mindennapi életébe humánus: a társadalom minden rétegéhez szól, kortól és társadalmi helyzettől függetlenül. A cél egy olyan élettér létrehozása, ahol természetközeli egyszerűséggel lehet kikapcsolódni.
A Népliget jelenleg gyengélkedő zöld sziget az intenzíven fejlődő, helyét kereső városszövetben. A városlakók mentális térképén Budapestnek ez az egyik legnagyobb kiterjedésű rekreációs területe halványan, alig kivehetően jelenik csak meg. Emiatt megújításának koncepciója az őt körülvevő várossal is foglalkozik: a legtöbb helyen a meglévő kapcsolatokat erősíti meg, míg a környező zöldfelületek és gyalogos városrészek felé zöldfolyosókat és a karbonsemleges közlekedési útvonalakat jelöl ki, célpontként előjelezve a nagy parkot. Elemzés és javaslat készült a környező területek beépítésére, növelve a lakó- és irodafunkciókat, amelyben az alulról szerveződő kulturális és civil programok is helyet kapnak.
A terv alapvetése, hogy Budapest egyik legjobban rekonstruálható történeti parkjában a meglévő adottságokat megértve funkcionálisan és vizuálisan is egységes közparki képlet jöhessen létre.Kiemelt szempont a történeti folytonosság biztosítása és a meglévő növényállomány életkörülményeinek fokozatos fejlesztése. Az útvonalak szerkesztése leköveti, esetenként finomabb módosításokkal visszaidézi az eredeti tervek tájképi és tengelyes elemekkel egyaránt operáló rajzolatát, hogy ezzel is a lehető legkisebb mértékben zavarja a meglévő ökológiai rendszert. A koncepció mindemellett finom, célzott megoldásokkal alakítja a parkot a mai igények szerint, hogy az minél komfortosabb városi rekreációt biztosíthasson.