Mivel lakótelep tervezésekor nagyon sok ember mindennapjait meghatározó tereket alakítunk, ezért a megszokottnak és az újításnak a mértékével ügyesen szükséges bánni. Úgy kell korszerű, biztonságos, előre mutató köztereket tervezni, hogy közben ne változzon semmi, ugyanakkor megfeleljünk az évek során megváltozott igényeknek, és javítsunk a környezetkultúrán.
A Jókai Mór utcai lakótelep az 1970-es évek első felében épült Sashalom és Ómátyásföld határán. A telep építését megelőzően számos 20. század elején épült ómátyásföldi villát szanáltak. A lakótelepen jellemzően öt- és nyolcszintes sávházak, illetve tizenegy szintes pontházak épültek csúszózsalus technológiával. A lakóépületek játszóterületeket és parkos tömbbelsőket határolnak.
A lakótelep fejlesztését nagy kiterjedése miatt sok szempontból át kellett gondolni az Önkormányzattal együtt. Új elemeket, módosításokat csak nyomós indokok alapján lehetett tervezni,a gyalogos közlekedési hálózat csak a szükséges helyeken módosult. Az új járdaburkolatok jelentős része a régi nyomvonalakon halad. A játszótér és a sportpálya a jelenlegi helyükön maradtak, ám új útvonalak kijelölésével megközelíthetőségük javult. A játszóterek elsősorban kicsiknek készültek. Az indokolt helyeken a meglévő leromlott állapotú lépcsők átépültek, és a szükséges helyeken akadálymentes rámpával egészültek ki.